Złote czasy fast – foodów już za nami?

Kilka lat temu w Polsce zaczęła panować moda na niezdrowe jedzenie, czyli na tzw. fast – foody. Moda na nie przywędrowała do nas z zagranicy. Jak się jednak okazało fast – foody były, są i będą zgubne dla naszej sylwetki i dla naszego zdrowia, gdyż należą do grupy szczególnie niezdrowej żywności. Dlatego warto zastanowić się, czy u nas w Polsce złote czasy fast – foodów dawno są już za nami?

źródło: pixabay.com

Kiedyś w Polsce bardzo często można było spotkać otwarty bar szybkiej obsługi, w którym serwowano frytki, hamburgery, hot – dogi itd. I nie ukrywam wszystkim to odpowiadało. Zawaleni obowiązkami, czy to w pracy, czy w domu nie mieliśmy po prostu czasu na zdrowy posiłek i jadaliśmy w takich barach. A jak wiadomo jedzenie takie jest niezdrowe i ubogie w składniki odżywcze. W barach szybkiej obsługi serwowano również wysokokaloryczne, bardzo słodkie i gazowane napoje, takie jak np. cola, oranżada. Fast – foody i napoje doprowadziły nas do nadwagi, która prędzej czy później może stać się przyczyną wielu kłopotów zdrowotnych. Dlatego coraz więcej osób, które zaobserwowało u siebie kilka zbędnych kilogramów rezygnowało z jedzenia fast – foodów. To z kolei doprowadziło do zamknięcia niektórych barów szybkiej obsługi. Tym samym ludzie zdrowiej się odżywiają, coraz częściej uprawiają sport, a bary szybkiej obsługi odwiedzają tylko od czasu do czasu, a nie tak jak było to kiedyś, że prawie codziennie.

źródło: pixabay.com

Jak wynika z powyższego odpowiedź na zadane powyżej pytanie nie jest wcale tak oczywista. Kiedy na polskim rynku pojawiły się fast – foody były bardzo popularne w naszym społeczeństwie. Z biegiem lat ulegało to jednak zmianie. Coraz częściej dostrzegaliśmy ich negatywne skutki w postaci nadwagi, co w konsekwencji może doprowadzić do otyłości. Jednak rezygnacja większości osób z jedzenia fast – foodów wcale nie oznacza, że nie ma na nie zapotrzebowania. Owszem jest, ale może nie tak duże, jak w poprzednich latach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *