Sposoby na przyspieszenie metabolizmu u kobiet

Każda kobieta, która ma problemy z nadwagą szuka rozwiązania, aby schudnąć. W tym celu przede wszystkim przechodzi na dietę lub uprawia sport. Niestety takie rozwiązania są skuteczne tylko na krótką metę. Dzieje się tak, ponieważ po skończonej diecie lub w przypadku braku intensywnego ruchu najczęściej wracamy do poprzedniej wagi. Czemu tak jest, kto jest za to odpowiedzialny?

źródło: pixabay.com

Otóż odpowiada za to nasz metabolizm. Ale czym właściwie jest ten metabolizm? Mówiąc najprościej metabolizm to proces, w którym organizm przekształca spożyty pokarm w energię, która jest mu potrzebna do funkcjonowania. Wszystko jest w porządku, gdy nasz metabolizm funkcjonuje szybko. Wtedy to nie borykamy się z nadmiarem kilogramów. Natomiast zdecydowanie inaczej jest, gdy jego funkcjonowanie jest wolne. Wolny metabolizm oznacza, że przybieramy na wadze, choć uważamy na to, co jemy. W tym artykule postanowiłam przytoczyć kilka sposobów, aby przyspieszyć nasz metabolizm.

Pierwszym, bardzo ważnym sposobem na to, aby przyspieszyć metabolizm jest zdrowy sen. Jeśli nie będziemy się wysypiać, to nasz metabolizm w ciągu całego dna będzie działał wolniej. Dlatego najlepiej spać 7 – 8 godzin, a wtedy metabolizm będzie funkcjonował prawidłowo. Następny istotny sposób to częstsze posiłki. Zbyt długi czas między posiłkami sprawia, że organizm zaczyna przestawiać się w tryb oszczędnościowy, czego głównym efektem jest zwolnienie metabolizmu. Dlatego moi drodzy lepiej mniej, a częściej. Trzecim sposobem na przyspieszenie naszego metabolizmu jest spożywanie wartościowych produktów. Produkty te to żywność bogata w białko, czyli chude mięso, jajka. Najlepiej spożywać je rano, gdyż znacząco przyspieszają metabolizm w ciągu całej doby (również podczas snu). Także picie zielonej herbaty, kawy i używanie przypraw przyspiesza metabolizm. Kofeina zawarta w kawie i zielonej herbacie wpływa na jego prędkość. Jednak traktowałabym kofeinę jako dodatek, gdyż nigdzie nie udowodniono, że znacząco wpływa na utratę wagi. Ostatnim już sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest picie zimnej wody. Pijąc z rana zimną wodę lub przed każdym posiłkiem, sprawimy że nasz organizm będzie potrzebował więcej energii żeby ogrzać ją do temperatury ciała.

źródło: pixabay.com

Jak wynika z powyższego istnieją różne sposoby na to, aby przyspieszyć nasz metabolizm. Mam nadzieję, że dzięki nim, choć trochę zapanujemy nad naszą wagą i pozbędziemy się kilku zbędnych kilogramów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *