Spiżarnia pełna zdrowych produktów

Każdy z nas robi zapasy produktów na zimę, które najczęściej przechowujemy w spiżarni. Przy ich wyborze kierujemy się tym, aby były one dla nas zdrowe i niskokaloryczne. Nadwaga w takich zimowych dniach może zapukać do naszych drzwi dlatego że w tym okresie mamy kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała.  A dzięki takim zdrowym i niskokalorycznym produktom śmiało możemy z nią walczyć.

źródło: pixabay.com

Najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie, zrobienie przez nas przetworów na zimę. Takie robione przetwory możemy zaliczyć do dietetycznych i niskokalorycznych, ponieważ są one przyrządzane z warzyw, które są kolorowe, a zarazem zdrowe. Ich zaletą jest także to, że ciągle są pod ręką i możemy po takie różnorodne surówki z warzyw sięgać każdego dnia, np. do obiadu. To sprawia, że są one dla nas bardzo ważne, zwłaszcza zimą gdy nie mamy świeżych warzyw. Ich mała wartość energetyczna, spowodowana jest tym, że cukru jest w nich niewiele, a zalewę z octu wylewamy. Te sałatki są także niskokaloryczne, bo warzywa, z których się je przyrządza to np. ogórek gruntowy, marchewka, cebula, kapusta biała. Do słoików wkładamy również paprykę, kabaczek, cukinię, fasolę i pomidory. Z owoców robimy także przetwory na zimę. Takie dietetyczne owocowe marmolady, dżemy i konfitury to doskonała przekąska na zimowe, mroźne dni. Ich nisko kaloryczność spowodowana jest tym, że robione są z niewielkiej ilości cukru ( wykluczamy cukier żelujący), dojrzałych owoców bogatych w fruktozę i naturalnego cukru. Dzięki tym wszystkim czynnikom zachowują smak, konsystencję i aromat.

Tak, więc moi drodzy z powyższego wynika, że warto robić słoiki na zimę samemu. Wiadomo, że to pochłania dużo naszego czasu, ale przynajmniej wiemy co jemy. Niektórym z nas jednak nie chce się robić takich przetworów. Wolą oni pójść do sklepu i kupić je, ale tak postępując mogą mieć pewność, że te przetwory będą niezdrowe i kaloryczne. Dlatego, że mają one dużo konserwantów i sztucznych barwników. Więc kochani poświęćmy się i zróbmy sobie i naszym bliskim, takie pyszności. A na pewno będziemy mieli satysfakcję, że zdrowo się odżywiamy i mamy świetną figurę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *