Rower czy orbitrek?

Każdy z nas zapewne uprawia jakiś sport, bo jak wiadomo sport to samo zdrowie. Do jego uprawiania większość osób stosuje różne urządzenia, które można wykorzystać zarówno na powietrzu, jak i w domu. Choć nie ukrywam, że najlepiej byłoby uprawiać sport na świeżym powietrzu. Jednak nie wszyscy mamy na to czas, a z drugiej strony warunki atmosferyczne nie zawsze na to pozwalają. Dlatego niektórzy kupują sobie np. rower treningowy do domu tzw. orbitrek. Ale, czy orbitrek jest lepszy od takiego zwykłego roweru? Postaram się tę kwestię pokrótce wyjaśnić.

Źródło: pixabay.com

Zwykłym rowerem możemy jeździć na świeżym powietrzu np. po parku lub też wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową. Jazda na nim pozytywnie wpływa na naszą cerę, a mianowicie cera nabiera zdrowego kolorytu, jak również staje się gładsza. Osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy także zaleca się jazdę na rowerze, ponieważ dzięki temu, że jeździmy na nim spalamy zbędne kalorie, a nasze nogi stają się smuklejsze. Następną zaletą jazdy na rowerze jest to, że zwiększa nasz układ oddechowy i poprawia krążenie krwi. Dzięki temu, że uprawiamy ten sport poprawia się ogólnie nasza sprawność fizyczna.

Teraz zajmijmy się rowerem stacjonarnym, który mamy w domu tzw. orbitrekiem. Ćwiczenia na orbitreku przynoszą podobne korzyści, ale nie do końca. Dzięki orbitreku mamy większą sprężystość mięśni. Orbitrek zdecydowanie je wzmacnia, lecz z drugiej strony nie wpływa aż tak korzystnie na zwiększenie wydolności płuc. Zaletą orbitreki jest to, że angażuje do pracy więcej mięśni, przez co ręce pracują mocniej. Poprzez to urządzenie można także wymodelować sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy oraz wzmocnić nogi, klatkę piersiową i plecy.

Zatem wybór, czy wolicie jeździć na rowerze, czy na orbitreku zostawiam wam. Każdy z nas ma inne upodobania, woli inny rodzaj wysiłku, dlatego dzięki temu sam potrafi zdecydować, co dla niego będzie lepsze. Ja jednak skłonna byłabym za rowerem, gdyż jeździć nim można na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że ci którzy zastanawiają się, czy rower, czy orbitrek dokonają słusznego wyboru.

Zapisz

Zapisz

Comments (2)
  1. Drwal 11 lutego 2013
  2. admin 11 lutego 2013

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *