Prawda, czy fałsz, czyli mity na temat diety

Makaron tuczy – ile razy słyszeliście takie stwierdzenie? Jest on nie tylko nieprawdziwe, a może spowodować, że nasza dieta będzie mało skuteczna. Sprawdźmy, więc jakie inne mity zostały nam wpajane.

Mit 1: Makaron tuczy

makaron

źródło: pixabay.com

To nie makaron tuczy a jego nadmiar, to samo moglibyśmy stwierdzić o owocach, warzywach, czy innych zdrowych produktach, wszystko, co jemy w nadmiarze, może być tuczące. Zwróćcie także uwagę na to, z czym jecie taki makaron, ciężki sos nie jest dobrym pomysłem, natomiast taki zrobiony z jogurtu, czemu nie?

Mit 2: Jedzenie na wieczór to zło

źródło: pixabay.com

Tak jedzenie chwilę przed snem to zły pomysł, ostatni posiłek powinniśmy zjeść minimum na 3 h przed snem. Zwróć także uwagę, na to, co jesz, zrezygnuj z chipsów na rzecz zdrowszego musli (zwróć jednak uwagę na jego skład, niektóre z nich mogą mieć wiele „złych” węglowodanów)

Mit 3: Sok i owoce to dobre śniadanie

źródło: pixabay.com

Śniadanie to najważniejszy posiłek, to właśnie on powinien mieć najwięcej kalorii. Jednak, zamiast jeść jajecznice na szynce i maśle, warto zamienić to na gotowane jajko na kanapce. Zamiast smażyć, zacznij gotować, parować i grillować !:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *