Powody, dla których warto pić świeżo wyciskane soki

Większość soków, które dostępne są w sklepach, zostały poddane pasteryzacji, tak aby miesiącami mogły leżeć na półkach sklepowych. Soki z napisem jednodniowe, które musimy spożyć w ciągu 24 godzin, są droższe, ale zdrowsze od tych, które dobrze znamy. Są one także droższe, dlatego może warto lepiej samemu wyciskać soki?

źródło: pixabay.com

Świeżo wyciskane soki są podstawą do zdrowego trybu życia, świeżo wyciskane soki to szybki sposób na dostarczenie witamin, minerałów, czy też żywych enzymów, po wypiciu takiego soku w ciągu 15 minut znajdują się w naszym krwiobiegu.

Jak wiadomo, zjedzenie kilograma marchewek nie jest łatwe, a na pewno nie jest przyjemne, a wypicie soku z kilograma np.marchewki to dla nas sama przyjemność tym bardziej jak połączymy je z innym smacznym warzywem bądź też owocem. Picie soków dostarcza do naszego organizmu różnorodnych warzyw, ziół, traw, kiełków czy owoców. W wyciskanych sokach możemy „przemycać” różnorodne warzywa, niektóre połączenia mogą nas naprawdę zaskoczyć smakiem, a nawet brukselka, która nam do tej pory nie smakowała, może być naprawdę pyszna. Straty substancji odżywczych podczas gotowania są bardzo duże, świeże soki to prawdziwa bomba witaminowa i owoce oraz warzywa nie tracą żadnych wartości odżywczych.

świeżo wyciskane soki

źródło: pixabay.com

Przywrócenie prawidłowego pH może zdziałać cuda, może to nam dać ogromnego kopa lepszego nawet niż kawa. Mogą także wzmocnić nasz system immunologiczny, picie tranu, czy też zażywanie jednego ząbka czosnku jest oczywiście bardzo dobre, jednak nie tylko one mogą wspierać nasz system immunologiczny. Odpowiednio dobrane produkty mogą także powodować, że oczyścimy nasz organizm. Cenowo taki sok wynosi nas naprawdę niewiele, jedyną wadą takiego przygotowywania jest czas. Wyciśnięcie jednego litra soku może zająć nam od pół godziny do godziny, w zależności na jaki składnik się zdecydujemy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *