Odchudzanie, a zdrowy tryb życia

Niektórzy z nas wybierają odchudzanie niż zdrowy tryb życia. Chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy i przez to postępują nierozsądnie. W ramach szybkiego odchudzania rezygnują z jedzenia. Jeśli już tak bardzo chcemy się odchudzać najlepszym i najskuteczniejszym wyjściem będzie ograniczenie go w sposób racjonalny i przemyślany. Brak jedzenia posiłków z naszej strony może doprowadzić organizm w krótkim czasie do stanu wyczerpania.

źródło: pixabay.com

Skutkiem niedożywienia jest także anemia, gdyż brak normalnych posiłków. Tak, więc lepiej postawmy na zdrowy tryb życia niż na odchudzanie. Zdecydowanie będzie to zdrowsze dla naszego organizmu. Dzięki prowadzeniu takiego zdrowego trybu życie istnieje szansa, że będziemy zdrowsi, silniejsi. Na zdrowy tryb życia mają wpływ takie czynniki, jak np. ćwiczenia, ruch, dbanie o zgrabną sylwetkę oraz zdrowe odżywianie. Bądźmy nieugięci i postępujmy tak, aby naszemu zdrowiu i życiu nic nie zagrażało.

Jeżeli w odpowiednim momencie nie zadbamy o naszą dietę grozi nam nadwaga. Jej zbyt duży przyrost masy ciała prowadzi do otyłości, jak również do wielu poważnych schorzeń. Nadwaga jest spowodowana przede wszystkim zaburzeniami przemiany materii. Cierpią na nią osoby w dojrzałym wieku, a zwłaszcza kobiety. Choroba ta dotyka również dzieci, co dostrzegamy szczególnie w szkołach, przedszkolach, marketach, na ulicy itd. Przyczyną nadwagi u dzieci jest zdecydowanie mniejsza aktywność fizyczna niż w poprzednich latach. Dzieciaki wolą spędzać całe dnie przy komputerze lub telewizji i przez to brakuje im czasu na ruch. Następnym powodem jest złe odżywianie. Dzieci jadają posiłki w barach szybkiej obsługi, w których serwuje się np. frytki, hamburgery, hot dogi, a takie jedzenie nie jest przecież zdrowe. Jedzą także lubiane przez nich chipsy, słodycze i piją wysokoenergetyczne, gazowane napoje. Skłonność do takiego jedzenia posiadamy i my dorośli. Dlatego nie ma, co się dziwić, że nasze dzieci naśladując nas, postępują tak samo. Jednak bądźmy ostrożni i wybierajmy zdrowy tryb życia bo z powodu nadwagi, której konsekwencją jest otyłość umiera bardzo dużo ludzi.

Comments (2)
  1. swiece 2 listopada 2012
  2. justy 2 listopada 2012

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *