Czy produkty fit i 0% kalorii są naprawdę light?

Większość z was zastanawia się czy produkty fit i 0% kalorii to produkty light. Otóż w rzeczywistości wcale tak nie jest. Dietetycy ostrzegają nas, aby nie wierzyć żadnym reklamom, które przedstawiają produkty light. Reklamodawcy wiedzą, że chcemy być szczupli, zdrowi i piękni, dlatego są przekonani, że sięgniemy  po te produkty.

źródło: pixabay.com

 

Prawda jest taka, że produkty fit i light mają mniejszą zawartość kalorii, ale nie jest to duża różnica w odróżnieniu od zwykłych produktów. Natomiast mają większą zawartość tłuszczu. Trzeba również uważać na to, co jest napisane na opakowaniu, bo  napis light nie oznacza, że produkt  jest  bezkaloryczny. Mamy  ogromny wybór produktów  light:  od jogurtów, mleka, nabiału, po colę, a nawet piwo. Jedzenie takiej żywności wcale nie jest zdrowe dla naszego organizmu, ponieważ producenci, aby zmniejszyć ilość kalorii zastępują np. cukier aspartamem.

Dlatego też produkty typu light powinniśmy jadać  od czasu do czasu, a bardziej zwrócić uwagę na sport i dietę obfitą w witaminy i minerały.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *