Awaria piekarnika – co robić?

Przygotowując dania dietetyczne na ciepło najczęściej potrzebujemy do tego piekarnika. Jednak co zrobić gdy wystąpi awaria? Tutaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Po pierwsze

 Najlepiej zadzwonić po sprawdzonego serwisanta. W tym przypadku polecamy serwis Technikan.pl, który od lat zajmuje się naprawą piekarników, kuchenek gazowo-elektrycznych, zmywarek i innych sprzętów AGD. Są w każdym większym mieście, tutaj sprawdzisz czy są też u Ciebie. Co najważniejsze, przyjmują zgłoszenia drogą elektroniczną oraz telefonicznie.

Źrdóło: technikan.pl

Po drugie – reaguj zanim dojdzie do awarii

 Zanim piekarnik popsuje się na dobre, najpierw wysyła nam znaki. Objawami zbliżającej się awarii są najczęściej:

  • Niedopieczenia ciasta – spód po pieczeniu jest w połowie surowy, najczęściej winna tej sytuacji jest przepalona grzałka. Do naprawy niezbędna jest wymiana tej części.
  • Piekarnik słabo grzeje – tutaj przyczyną może być zegar lub termostat. Możemy spróbować naprawić to samodzielnie, w przypadku zegarów elektronicznych przy tej usterce godzina będzie migać. Musimy zmienić ustawienia tak, aby godzina nie migała. To jak naprawić tę usterkę znajdziemy w instrukcji piekarnika. Winę termostatu poznamy po braku charakterystycznego kliknięcia po przekręceniu grzałki. W tym wypadku do wymiany termostatu trzeba wezwać specjalistę.

Źródło: pixabay.com

  • Wybijanie bezpieczników – w czasie uruchamiania piekarnika, nagle wszędzie gasną światła i „wywala korki” Tutaj konieczna jest wizyta serwisanta, który musi znaleźć przyczynę występującego zwarcia.

Uwaga!

Nie wolno nic ruszać samemu przy sprzęcie AGD, który jest jeszcze na okresie gwarancji. Oczywiście, jeśli nie znamy się na elektryce, nie próbujmy naprawiać niczego na własną rękę. W ten sposób możemy uszkodzić sprzęt jeszcze bardziej i spowodować zagrożenie dla własnego zdrowia. Naprawy sprzętu AGD najlepiej zostawić profesjonalistom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *