A może bieżnia treningowa?

Osoby, które mają nadwagę i chcą schudnąć z całą pewnością zdają sobie sprawę z tego, że aby zrzucić zbędne kilogramy nie wystarczy sama dieta. Powinniśmy pamiętać także o ruchu. To właśnie ruch jest bardzo potrzebny w spalaniu kalorii. Dzięki niemu mamy lepszą kondycję fizyczną i np. nie czujemy zadyszki wchodząc po schodach. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu.Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko spory wysiłek fizyczny, ale również i przyjemność. Niestety nie wszyscy mają czas, aby go uprawiać. Z tego też względu dla osób, którym brakuje czasu znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest kupno bieżni treningowej do biegania. Ale, czy tak naprawdę wszyscy mogą z niej korzystać?

Komu można polecić taką bieżnię treningową? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania.

źródło: pexels.com

Z bieżni treningowej może korzystać absolutnie każdy! Nie ma żadnych barier wiekowych ograniczających korzystanie z tego typu sprzętu. Tak naprawdę wystarczy tylko odpowiednia motywacja i chęci. Bieg na bieżni to najbardziej zbliżony ruch do naturalnej motoryki człowieka. Podczas ćwiczeń biegowych najsilniej pracują mięśnie nóg tj., czworogłowy i dwugłowy uda oraz mięśnie podudzia, pośladki, mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu i obręczy barkowej.

Ważna jest również odpowiednia postawa podczas treningu. Dlatego poniżej przedstawiam kilka wskazówek.

  •  ciało wyprostowane
  •  głowa w pozycji naturalnej, nie spuszczona
  •  mięśnie brzucha napięte
  •  stopy wykonują naturalny ruch tj. od pięty do palców
  •  wykonujemy długie i pełne kroki
  •  ramiona ugięte w stawach łokciowych pracują naprzemianstronnie do pracy nóg

źródło: pexels.com

Jak jasno wynika z powyższego na bieżni treningowej może trenować każdy, niezależnie od wieku oraz płci. Dlatego tym bardziej zachęcam do uprawiania takiego sportu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *